Usta Analist, Patlayan 3 Altcoin İçin Tahminlerini Açıkladı!

Kripto para piyasasındaki coşkulu hava biraz yatıştı. Lider kripto para Bitcoin, 35 bin doların üzerinde kalmayı başaramasa da 34 bin doları korudu. Bunun yanından altcoin’ler de güçlü yükselişlerinin ardından kazançlarını büyük ölçüde korumayı başardı. Bu da boğa piyasası iddialarını şimdilik güçlendirdi. Bu ortamda popüler bir kripto analisti, patlayıcı bir iki ayın ardından Ethereum (ETH) tabanlı bir altcoin’e bakışını güncelliyor.

Analist uyardı: Çok hızı satmayın!

Kriptokoin.com’dan takip ettiğiniz üzere, piyasada yeni bir boğa havası oluştu. Koşu Bitcoin liderliğinde başlasa da altcoin’ler de buna iştirak etti. SOL ve LINK gibi büyük kripto paralar kayda değer artışlar gördü. Bunun yanında daha küçük ölçekli olsa da dikkatleri üzerlerine çekmeyi başaran başkaları da vardı. Altcoin Sherpa takma adlı analist, sosyal medya platformu X’teki 197.000 takipçisine, son tahminlerin paylaştı.

Analist, merkezi olmayan oracle protokolü Tellor Tributes’un (TRB) altcoin’lerin uzun piyasa düzeltmelerinden ne kadar çabuk çıkabileceğini gösterdiğini söylüyor. Bu arada, TRB’nin 25 Ağustos’ta 9,83 dolardan işlem gördüğünü belirtmek gerekiyor. Ancak, altcoin bu yazı sırasında 113 dolardan işlem görüyor. Bu da %1.000’den fazla kazanç anlamına geliyor. Bu bağlamda analist, şu değerlendirmesini paylaşıyor:

TRB: Sadece birkaç haftalık çılgın boğa hareketleri, bu altcoin’lerin bazıları için yıllar süren ayı piyasası hareketlerini nasıl geri alabildiğini gösteriyor. Tüm altcoin’lerin bunu yapmasını beklemiyorum. Ancak 2021 bunun kesinlikle olabileceğini gösterdi (altcoin/USDT paritelerinde), hatta dino-coinler için bile. Çok hızlı satmayın.

Kaynak: Altcoin Sherpa

Bu arada analist daha önce TRB’nin 79 dolara ulaştıktan sonra yükseliş momentumunu tükettiğini söylemişti. Ayrıca, kısa bir süre geri çekileceğini tahmin etmişti. TRB, Mayıs 2021’de 161 dolarla tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı.

Analiste göre SOL’un koşusu henüz bitmedi

Analist, daha sonra Ethereum (ETH) rakibi Solana’ya (SOL) bakıyor. Altcoin Sherpa, SOL’un temel destek ve direnç seviyelerine dayanarak yukarı yönlü hareket etmeye devam edeceğini tahmin ediyor. Bu doğrultuda analist, şu tahminlerini açıklıyor:

SOL: Eklemek istiyorum, sırada 30 dolar ve sonrasında 50 dolar var.

Kaynak: Altcoin Sherpa

Bu arada Solana’nın son iki haftada %46’dan fazla artış kaydettiğini belirtmek gerekiyor. SOL, yazı sırasında 31,84 dolardan işlem görüyordu.

Altcoin Sherpa, LINK almak için bu aralığı izliyor!

Analist son olarak, Blockchain oracle ağı Chainlink’i (LINK) değerlendiriyor. Altcoin Sherpa, LINK’in Fibonacci geri çekilme seviyelerine dayanarak yukarı yönde başka bir hamle yapmadan önce 9 dolar aralığına kadar geri çekilebileceğini söylüyor. Bu konudaki tahminlerini ise şu şekilde ifade ediyor:

LINK: Çok güçlü. Düşüşleri satın almak istiyorum. Alabilecek miyim bilmiyorum. 9 doların ortası ve altına bakıyorum.

Kaynak: Altcoin Sherpa

Bu arada Chainlink, son iki haftada %45’ten fazla artış kaydetti. LINK, yazı sırasında 10,75 dolardan işlem görüyordu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x